Peter‘is Dinklage‘as – ne tik Tyrion‘as iš „Sostų žaidimo“


George‘o R.R. Martin’o romanų TV adaptacija labiau primena Šekspyro tragedijas negu Tolkieno Viduržiemį, o didžiausią skirtumą tarp jų įkūnija Peter‘o Dinklage‘o herojus Tyrion‘as Lannister‘is – ši įvairiapusė, charizmatiška ir neįprastai seksuali asmenybė sugebėjo užpildyti po Tonio Soprano atsiradusią tuštumą, nepaisant tris kartus mažesnės kūno masės. © Rolling Stone Magazine

44 metų aktorius prisimena dienas, kai jam siūlydavo tik elfų vaidmenis per Kalėdas. .Aš atsisakydavau, nors atsisakyti būdavo sunku. Klausdavau savęs, juk reikia kažkaip mokėti už butą? Neatsisakydavau vaidmenų, skirtų specialiai mano ūgiui, svarbiausia, kiek jie nuoširdūs, – pasakoja Peter‘is.

Dinklage‘as debiutavo 1995 metais Tom‘o DiCillo Living in Oblivion, kuriame taip pat vaidmenis atliko Steve‘as Buscemi ir Catherine Keener. Tom‘as DiCillo tuo metu buvo žinomas kaip Jim‘o Jarmusch‘o Permanent Vacation, Stranger Than Paradise, Coffee and Cigarettes filmų operatorius ir Johnny Suede režisierius. Dėl biudžeto trūkumo, aktoriai sutiko filmuotis be honoraro, o kai kurie netgi patys prisidėjo finansiškai. Rezultatas praktiškai pranoko lūkesčius, juosta buvo nufilmuota per 16 dienų, gavo specialų Waldo Salt‘o apdovanojimą už scenarijų Sundance‘o kino festivalyje bei tris nepriklausomų filmų Spirit apdovanojimų nominacijas. Žinoma, svarbiausia, kad Living in Oblivion ilgam laikui liko kinomanų atmintyje ir užimą garbingą vietą It makes me smile sąraše.

Kadras iš Living in Oblivion:

Grįžtant prie Dinklage‘o, 2003 metais jis suvaidino vieną geriausių savo vaidmenų. Thomas‘o McCarthy‘o The Station Agent. Reikia pastebėti, kad McCarthy‘is – geras Dinklage‘o draugas, kuris, aišku, žinojo, kad dėl savo ūgio pastarasis negali atsiginti tik tai elfų ir nykštukų vaidmenų, nusprendęs parašyti savo debiutinio filmo scenarijų specialiai Dinklage‘ui, neprašovė. Jis ne tik įrodė, kad pats yra talentingas režisierius, bet ir leido visiems pamatyti, ką sugeba Dinklage‘as. O kur gi geriausia vieta debiutams, jeigu ne Sundance‘as? Neįmanoma pervertinti The Station Agent reikšmės šių dviejų žmonių gyvenime. McCarthy‘is filmuoja tik tada, kai tikrai turi ką pasakyti žiūrovams. Už jo The Visitor Richard‘as Jenkins‘as 2009 metais gavo Oskaro nominaciją. o 2011 metų Win Win su Paul‘u Giamatti tiesiog paperka savo nuoširdumu. Vėlgi grįžtant prie Dinklage‘o, vargu ar jis gautų vaidmenį Game of Thrones, jei ne pritrenkiama vaidyba The Station Agent.

Kadras iš The Station Agent:

Reklama

3 atsakymai į “Peter‘is Dinklage‘as – ne tik Tyrion‘as iš „Sostų žaidimo“

  1. tiesiogintare

    bet tai pabaiga jau šio sezono… starkų gaila 😦 😦 😦 kas toliau bus?

  2. Atgalinė nuoroda: Kinorama #33 | KINFO.LT

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: