Kitoks kinas’13: „Karčios Petros fon Kant ašaros“ – vokiečių kino klasika


Žmonės siaubingi, jie gali ištverti viską. Žmonės beširdžiai ir žiaurūs, ir visi pakeičiami. Visi. Štai ką jie turi suprasti.

Diena prasideda lovoje. Vėliau kita.

Svarbiausias 70-ųjų metų vokiečių režisierius Raineris Werneris Fassbinderis per savo gana trumpą gyvenimą sugebėjo nufilmuoti apie 40 filmų. Fassbinderis tapo vienas pirmųjų režisierių atvirai prakalbusių apie savo seksualinę orientaciją ekrane. Ilgi dialogai, statiškumas, provokuojantys siužetai, socialinė disharmonija, vienatvė, manipuliacija, agresija, asmenybės slopinimas – tai svarbiausios temos jo filmuose.

Ne išimtis ir „Karčios Petros fon Kant ašaros“. Jeigu anksčiau padėties šeimininkė buvo Petra, o sekretorė Marlen turėjo diena iš dienos tverti jos išpuolius, netikėtai į Petros gyvenimą įsiveržusi Karin, apverčia viską aukštyn kojomis. Dabar jau Karin naudojasi savo valdžią ir Petros silpnumu. Verta paminėti, kad aktorės Hanna Schygulla ir Irm Herrmann suvaidino net 20 Fassbinderio režisuotuose juostose.

Filme puikiai atsiskleidžia ir Fassbinderio aistra baroko stiliui. Nuostabų, kupiną kilimų ir manekenų, kambario interjerą, kuriame vyksta filmo veiksmas, puošia XVII amžiuje nutapyto Nikolo Puseno paveikslo „Midas and Bacchus“  reprodukcija. Taip pat rafinuotumo juostai suteikia girdima Džiuzepės Verdžio „Traviata“ bei preciziškai tobulas operatoriaus Michaelio Ballhauso kameros judesys.

Pamatyti šį filmą galėsite Skalvijoje vykstančiame festivalyje Kitoks kinas.

Liepos 31 d. – 21 val., „Skalvija” (uždarymo seansas, 16 mm)

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: