Clara Bow – šiurpi vaikystė ir svaiginanti karjera


Prieš 108 metus gimė nebyliojo kino aktorė Clara Bow. Busima žvaigždė pasaulį išvydo Brukline. Pasak jos pačios, motina Sarah Gordon – prancūzės ir škoto dukra buvo neįtikėtino grožio moteris. Clara – trečiasis vaikas, tačiau dvi vyresnės seserys mirė kūdikystėje. Nesugebėjusi susitaikyti su praradimais motina prarado sveiką protą. Būdama tikra, kad Clara irgi neišgyvens ji netgi nepasiėmė gimimo liudijimo.

Claros šeima gyveno vargingame mažame nuomojamame bute, nes protiškai atsilikęs tėvas niekada nedirbo. Kai Clarai buvo penkiolika, tėvas ją išprievartavo. Sarah vertėsi prostitucija, prasivedusi klientus namo, ji uždarydavo mažąją Clarą spintoje. Motinos psichikos sutrikimai kiekvienai metais vis sunkėjo, prie jų prisidėjo ir epilepsijos priepuoliai. Dukra, žinoma, teko būti jų liudininke.

Anot Claros, ji niekada nežaidė su lėlėmis ir daugiausiai laiko praleisdavo žaisdama su berniukais. Dar vaikystėje Clara susižavėjo kinu. Kaip ir dauguma jos amžiaus mergaičių ji dievino Mary Pickford ir buvo įsimylėjusi Wallace‘ą Reid‘ą. 1921 metais, kai Clarai buvo šešiolika, ji nusprendė sudalyvauti konkurse Šlovė ir laimė, kurio pagrindinis prizas buvo nedidukas vaidmuo filme  Beyond the Rainbow. Šis filmas ir tapo jos debiutu kine, tačiau montuojant scenos su ja buvo iškirptos, pasaulis jas išvydo Clarai jau tapus žvaigžde, tada buvo parodyta pilna filmo versija.

Motina prieštaravo dukros norui tapti aktore pabrėždama, kad geriau matytų dukrą karste negu ekrane ir tai nebuvo vien skambūs žodžiai. Vieną kartą Sarah vos nenužudė savo dukros. Naktį atsibudusi Clara išvydo motiną prie savo lovos su peiliu rankoje. Nuo to laiko Clarą iki gyvenimo pabaigos kankino nemiga.


Laikui bėgant Clara užkariavo žiūrovų simpatijas. 1924 metais ji tapo viena iš perspektyviausių jaunų aktorių bei gavo apdovanojimą WAMPAS Baby Star, kurį jau turėjo Joan Blondell ir Ginger Rogers. Dažniausiai Clara vaidindavo užsispyrusias seksualias koketes. Jos įkūnijamos herojės negailestingai daužydavo vyrų širdis, tačiau galiausiai visada rinkdavosi meilę, o ne pinigus.

1925 metais, suvaidinusi Schulbergo The Plastic Age, Clara tapo viena svarbiausių Preferred Pictures kompanijos aktorių. Kitais metais aštuoni su ja pasirodę filmai tik dar labiau užtikrino jos sėkmę. Vienas iš jų buvo Victoro Flemingo Mantrap, nepaisant beveik dvigubo amžiaus skirtumo Clara ir Flemingas pradėjo susitikinėti. Didžiausio populiarumo Clara susilaukė po filmo It (1927). Aktorė netgi gavo pravardę It-girl – ši mergina, atsidūrusi dėmesio centre ir apie kurią kalba visi. 1927 atnešė Clarai dar vieną nepamirštamą vaidmenį, daugumai žiūrovų Clara pažįstama pirmiausiai pagal Wings – pirmąjį nebylų filmą gavusį Oskarą, kuriame ji suvaidino medicinos seserį, įsimylėjusi lėktuvo pilotą, kuris myli kitą merginą. Būdama populiarumo viršūnėje Clara gaudavo po 45 tūkst. gerbėjų laiškų per savaitę, o moterys kopijuodavo jos stilių ir lupų dažymo manierą.

Clara taip ir nesugebėjo prisitaikyti prie kine atsiradusio garso. Jos didžiausias talentas buvo išraiškinga pantomima. Suvaidinusi dar poroje filmų, aktorė nusprendė užbaigti savo karjerą. 1949 metais jai buvo diagnozuota šizofrenija. Gydymas šoko terapija neatnešė rezultatų ir Clara buvo paguldyta į psichiatrinę ligoninę. Vėliau išėjusi, Clara gyveno uždarą gyvenimo praktiškai neišeidama iš savo namų. 1965 metais šešiasdešimties metų Clara mirė nuo širdies smūgio.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: