Davido Gordono Greeno „Lavinos princas“ – savotiška odė miškui

Meilė primena vaiduoklį. Visi apie tai kalba, bet mažai kas matė.


Po patirto visiško fiasko su savo paskutiniais filmais, Davidas Gordonas Greenas staiga prisiminė, kad naujo tūkstantmečio pradžioje debiutavo kurdamas nepriklausomą kiną (George Washington, 2000 ir All the Real Girls, 2003). Kas jam beliko, juk Jūsų Nešvankybė (Your Highness, 2011) ir Auklius (The Sitter, 2011), dabar puošia nebent visiškai užkietėjusių nešvankaus humoro gerbėjų kolekcijas, o indie kino gerbėjai greitai rado kitų garbinimo objektų. Pats laikas bandyti susigrąžinti prarastos reputacijos likučius.


Reikia pasakyti, kad kritikai sutiko režisieriaus sugrįžimą gana džiugiai. Išskiestomis rankomis Berlynalėje priimtas Lavinos princas (Prince Avalanche, 2013) atnešė savo kūrėjui tikrai pelnytą Sidabrinį Lokį už geriausią režisūrą. Patį filmą galima vertinti tarsi savotišką savo gerbėjų atsiprašymą, aišku, vargu ar kada tai būtų garsiai patvirtinta.


Elvinas ir Lencas leidžia vasarą monotoniškai perdažinėdami kelio ženklus šalia gaisrais nuniokoto miško ir jau nupaišė 855 geltonas linijas. Nesubrendėlis Lencas nuobodžiauja būdamas toli nuo merginų ir vakarėlių, o rimtasis Elvinas leidžia laiką mėgaudamasis vienatve ir rašydamas ilgiausius laiškus savo merginai. Visą šią paprastą istoriją gaubia miškas. Kaip ir būdinga indie filmams, gamtai skiriama išskirtinai daug dėmesio, paverčiant juostą tarsi ode miškui. Vizualinę dalį praturtiną Greeno dėmesys detalėms. Miškas praktiškai atgyja kartu su visais jo gyventojais, skruzdelėmis, vikšrais ir netgi vežliais. Tik gamta čia jokių būdų neidealizuojama, miškai dega, vežliai traiškomi, dažai laistomi aplinkui. Ir tik saulėlydžiai atrodo niekada nesibaigia.


Turint omenyje, kad kitas Greeno naujas filmas pateko į konkursinę Venecijos kino festivalio programą, o kitais metais turėtų pasirodyti drama su Alu Pacino, režisierius tikrai bando sugrįžti į doros kelią, ar atleis gerbėjai jam praeities klystkelius sužinosime ateityje. Juk bet kokiai išdavystei pamiršti visada prireikia laiko.

7/10

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: