jOBS – ko pritrūko iki gero biopic‘o?


Ko gero, tai dar nepaskutinis filmas apie Steve‘ą Jobsą. Jau sklanda gandai, kad konkurentų biopic‘ui scenarijų kuria pats Aaronas Sorkinas. Kažkodėl kino pasaulyje tapo įprasta, kad vienu biopic‘u apie žmogų neapsieinama ir per vienerius ar dvejus metus mes pamatome skirtingų režisierių tų pačių žmonių gyvenimo interpretacijas. Taip jau buvo su Hičkoku (du filmai per metus), su Coco Chanel (trys filmai per dvejus metus), sąrašą dar būtų galima tęsti ir tęsti, tačiau šiandien ne apie tai.

jOBS flmo kūrėjai, matyt, nusprendė, kam papildomai kurti kažkokį originalų scenarijų, jei jau yra prirašyta ir išleista daugybė knygų, kurias užtenka tiesiog adaptuoti. Joshua Michael Stern ir Matt Whiteley norėdami aprėpti beveik viską savo juostai pasirinko laikotarpį nuo 1971 iki  2000 metų. Šis dalykas gal ir pagirtinas, tačiau be staigių laiko šuolių, norint sutilpti į dvi valandas, apsieiti nepavyko.

Ko pritruko šiam filmui ir ko apskritai reikia geram biopc‘ui? Pirmiausiai vizijos. Kokį Steve‘ą Jobsą buvo sumanyta parodyti? Vaidindamas vyresnį Jobsą filmo pradžioje, Ashtonas Kutcheris dar sugeba pasislėpti už grimo kaukę, tačiau likusią filmo dalyje jis taip ir lieka Kutcheriu. Justoje esančią liūto dalį patoso galėjo pateisinti tik itin stiprus Steve‘o Jobs‘o vaidmuo. Nepaisant Kutcherio pastangų, vargšas net pateko į ligoninę numetęs pernelyg daug svorio, įtikinamai įkūnyti Apple imperijos kūrėjo jam nepavyko. Norint gerai suvaidinti, neužtenka tiesiog užsidėti apvalius akinius, įvaldyti eiseną ar sverti tiek pat kiek tavo vaidinamas herojus.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: