Kim Ki-Duko „Moebius“ – kai žodžių nereikia…


Kim Ki-Dukas turi didelį ištikimų gerbėjų būrį visame pasaulyje, todėl pristatinėti jo tikrai nereikia. Nuo pat savo režisūrinio debiuto jis bando parodyti lyčių priešpriešą, vyro ir moters konfrontaciją, kurios metu jie gali sunaikinti vienas kitą. Reikia pažymėti, kad Kim Ki-Dukas puikiai įvaldė nebyliojo kino techniką. Savo naujausiame filme Moebius (2013), kaip ir Tušti namai (Bin-jip, 2004) neištariama nei vieno žodžio. Vaidinantys aktoriai puikiai perduoda esamą nuotaiką, todėl žiūrint, dialogų ne kiek nepritrūksta.

Kas liečia Moebius vizualizaciją, Kim Ki-Dukas naudoja įprastas sau žiūrovų šiurpinimo priemones. Nupjauti vyriški lytiniai organai, jų transplantacija, itin originalūs bandymai pasiekti orgazmą ir pan., tačiau šį kartą, skirtingai nuo ankstesnių režisieriaus darbų, visi šie vaizdai sulaukia priešingos reakcijos. Sudėtinga rasti tą ribą, kai drama apsisuka 180 laipsnių ir praktiškai virsta komedija. Persismelkusios grotesku situacijos nebešiurpina, o verčia juoktis iki ašarų.

Visgi už visų šių vaizdinių priemonių slypi paprasta istorija apie irstančią šeimą. Žmona pasirenka gana radikalų būdą atkeršyti vyrui už ilgametę neištikimybę, o nepavykus įgyvendinti savo sumanymą, nusprendžia sužaloti savo sūnų. Šeimos santykiai šiuolaikiniame sociume svarbi problema, kurią jau anksčiau yra iškėlęs ne vienas režisierius, Kim Ki-Dukas, aišku, daro tai savaip, tačiau pasitelkdamas visiems gerai žinomus tradicinius simbolius, pavyzdžiui,  Edipo kompleksą ir kastracijos baimę.

Nors režisierius tikina neturėjęs sumanymo kurti komediją, toks žiūrovų suvokimas tikrai neapsiėjo be jo kaltės. Itin juntamą šioje istorijoje groteską paaiškina ne kas kitas, o ankstesni kūrėjo darbai. Jeigu kažkas panašaus pirmą kartą išgąsdino, antrą – nustebino, tai šį kartą – tiesiog prajuokino.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: