TKKF’13: „Pačiame žydėjime“ – posovietinė Gruzijos tikrovė


Gruzinų režisierių Nana Ekvtishmvili ir Simon Groß juosta Pačiame žydėjime (Grzeli nateli dgeebi, 2013) talpina savyje daugybę aspektų, tačiau svarbiausias, ko gero, parodyti žiūrovams posovietinę Gruzijos tikrovę. Filmo pavadinimas apeliuoja į jaunystę. Dviejų keturiolikmečių gyvenimas tik prasideda, tačiau jiems tenka augti esant sudėtingoms sąlygoms. Tuo tarpu pirmuosius savo nepriklausomybės metus išgyvenanti valstybė tik pradeda formuotis.


Aštrėjant Gruzijos ir Abchazijos konfliktui, visų amžiaus grupių šalies gyventojai jaučiasi sutrikę, bet stengiasi gyventi toliau. Vienas įsimintinesnių epizodų šioje juostoje, kai draugas padovanoja merginai pistoletą tam, kad ši galėtų apsiginti, jei prireiktų.


Taip pat skiriama daug dėmesio  Gruzijos kultūrai ir savotiškoms tradicijoms. Dar paauglė Natja priversta ištekėti už ją pagrobusio kaimyno, kas verčia susimąstyti apie moters vaidmenį ir padėtį pasaulyje, kur valdo stipresnis. Vienas nusikaltimas seka po kito, todėl tragedijos išvengti neįmanoma.


Ne visi iš keliamų aspektų, filme pasiskirstę tolygiai. Kai kas nepasakoma aiškiai, kai kas tiesiog numanoma ar turima omenyje. Vietomis siužetas trukinėja, finalas su išmetamu į vandenį pistoletu atrodo pernelyg patetiškai, tačiau juostą išgelbėja tikroviškas Olego Mutu operatoriaus darbas ir nuoširdi jaunų aktorių vaidyba.

Reklama

1 atsakymas į “TKKF’13: „Pačiame žydėjime“ – posovietinė Gruzijos tikrovė

  1. Atgalinė nuoroda: 76 šalys pretenduoja į „Geriausio filmo užsienio kalba“ nominaciją „Oskarų“ apdovanojimuose | Kino miestas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: